Prekonajte svoj strach, budete sa cítiť slobodne

/Prekonajte svoj strach, budete sa cítiť slobodne

Strach z čohokoľvek v nás vyvoláva nekľud, nepokoj, vnútornú nepohodu. Častokrát je náš strach spôsobený myšlienkami na niečo, čím zväzujeme svoju myseľ. Je spôsobený pútaním sa na niečo, niekoho. Či už je to náš názor, dogma, myšlienka, alebo materiálne veci, či ľudia. Strach si navodzujeme svojimi myšlienkami a jedine v mysli ho môžeme odstrániť.

Čoho sa bojíme? Z čoho v nás pretrvávajú obavy? Čo spôsobuje náš vnútorný nekomfort? Má náš strach reálny základ, alebo sme si ho iba sami vymysleli? Akékoľvek odpovede, ktoré dosadíme za vyššie uvedené otázky nás vždy upozornia na niečo, čo nám dokonale vŕta v hlave. Niečo, čo si vedome, neskôr podvedome v mysli živíme a samozrejme to v prítomnosti vnímame, prežívame, správame sa podľa toho. Správame sa podľa našich vnútorných strachov, čím si ich v podstate dokonale do života priťahujeme a utvrdzujeme sa v nich.

Prekonajte svoj strach, budete sa cítiť slobodne.

Nikdy sa neupriamujte na vlastný strach. Paralyzuje vašu vnútornú slobodu, vytvára vám pocit lipnutia na niečom, odoberá vás o radosť, spontánnosť, potešenie. Žiadny strach nestojí za našu pozornosť. Ničí a rozkladá naše myslenie pomalým a istým spôsobom. Nahlodáva našu sebadôveru, istotu, sebavedomie.

Vždy si uvedomte, že ak máte z niečoho strach, nie je to správne. Nie je správne, aby vo vás niečo, či niekto vyvolával pocity strachu. Ani vy, sami. Ak máte mať z niečoho strach znamená to, že o tom pochybujete. Že podvedome očakávate, že sa niečo stane, zmení, zraní vás to, spôsobí vám to bolesť, nepríjemnosť a pod. Čím dlhšie žijeme v tomto presvedčení, tým dokonalejšie mu podliehame. Tým účinnejšie si naša myseľ zvyká na podvedomý pocit strachu a začína ho prijímať ako svoju neoddeliteľnú súčasť. My sa odrazu stávame menej spontánni, veselí, priateľskí, otvorení, uvoľnení a hlavne strácame svoju slobodu.

Ak našu myseľ premôže strach z niečoho, podliehame strachu, nie tomu, čo chceme.

Uvedomte si, že nič na svete nestojí za to, aby sme žili v neustálom, či dlhodobom strachu. Jednoducho čo má prísť, to príde, čo má byť, to bude a čo sa má stať, sa stane. A nie preto, aby sme my boli nešťastní, ale preto, aby sme videli rozdiel, porovnali zmenu, mali možnosť sa posunúť.

Zachovajte si svoju vnútornú slobodu. Odľahčite sa od strachu. Verte v to, že bude dobre. Verte sebe, v dobro, v lásku. Tie so strachom nespolupracujú. Možno sa teraz pýtate: „Keď niekoho naozaj milujete, niečo strašne obľubujete, na niečo ste si veľmi zvykli, bez niečoho neviete existovať, tak ako sa nemôžete potom strachovať?“ Práve to je náš najväčší problém. Mať, vlastniť, počítať s tým, nachádzať v niečom mimo nás istoty. Z toho všetkého plynie náš strach. Strach z opustenia, sklamania, zlyhania, straty, poškodenia a pod.

Naučte sa čokoľvek s láskou prijímať a čokoľvek s láskou nechať odchádzať. A všetko, čo má pri vás určitý čas byť bude a čo nie, to s láskou odíde. Čím menej k niečomu svoju myseľ pripútavame, tým menej dôvodu na strach máme.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2019-10-07T14:23:53+00:00október 7th, 2019|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem