Sme tak silnými, ako chceme byť

/Sme tak silnými, ako chceme byť

Všetko, čo v živote robíme, vplýva prioritne na nás samotných. To, ako premýšľame o sebe samom, o veciach a ľuďoch okolo nás, to všetko nás vnútorne formuje. Náš spôsob myslenia formuje prioritne nás. Vplýva na naše rozhodnutia a rozhodnutia formujú naše činy. Z činov si tvoríme náš malý svet.

Sme tak silnými, ako chceme.

Nikto nám nemôže ubrať z našej vnútornej sily, ak mu to neumožníme. Nikto nevidí lepšie do nášho vnútra, ako vidíme sami. Napriek tomu pripisujeme a dávame druhým väčšiu moc za nás, ako máme my. Je to absolútna hlúposť. Je hlúposť, ak veríme viac druhým, ako sebe. Ak veríme tomu, že druhí majú nad nami väčšiu moc, ako ju máme sami. Pokiaľ tomu veríme je to iba preto, že nie sme dostatočne myslením silní a odolní. Podliehame výrokom, pocitom, tlakom zo strany druhých. Podliehame priamej, či nepriamej manipulácii len preto, že naša vnútorná sila, sila našich myšlienok, našej pravdy a viery, nie je dostatočne silná.

Ak budete niekedy strácať silu, budete sa cítiť malými, slabými, nemohúcimi spomeňte si, že iba vy sami si môžete obnoviť vnútornú silu. Tým, že sa nepoddáte, budete veriť sebe, svojim schopnostiam, láske k sebe.

Naša vnútorná sila pochádza z ešte väčšej, nekonečnej sily. Je dôležité vnímať prostredníctvom vnútorného ticha, pokoja, harmónie túto nekonečnú silu. Je dôležité počuť, vidieť, cítiť a vytvoriť si svoj vlastný zdroj nekonečnej sily. Nech je to pre každého čokoľvek, malo by to byť niečo, čo je nehmatateľné, neviditeľné, večné. Niečo, čo nepodlieha času, náladám, zničeniu, starnutiu a pod. Niečo, čo máme k dispozícii kdekoľvek a kedykoľvek.

Naozaj sme tak silní, pre akú silu sa rozhodneme. Tou silou je duševná sila, sila mysle, myšlienok, pozitívneho vnímania, čistej lásky, viery, úcte k sebe, k druhým.

Čím viac negatívnych nánosov vo svojej mysli zdržiavame, tým menej silnými sa stávame.

Spýtajte sa samých seba, ako sa chcete v danej chvíli cítiť. Ak dobre, urobte všetko preto, aby sa spôsob vášho myslenia čo najskôr zmenil spôsobom, ktorý vám opäť vytvorí a dodá prílev novej vnútornej sily. Nečakajte na zázraky, nečakajte na podnety, nečakajte na druhých. Jednoducho konajte. Konajte ihneď, ako ucítite, že nie ste v poriadku. Že sa vaša vnútorná sila, sila a chuť života kamsi stráca. Preteká vám pomedzi prsty a vaše dni už nie sú tými krásnymi, veselými a príjemnými dňami, a to iba preto, že vy ste sa zmenili. Zmenili ste sa okolnosťami, nepríjemnými situáciami, sklamaniami, traumami, či nevyriešenými situáciami. Nič z toho by vám však nemalo znemožňovať, aby ste opäť nabrali stratenú energiu.

Buďte tak silnými, ako sa v danom okamihu chcete cítiť a robte všetko preto.

Vykročte a už nikdy sa nedostaňte tam, kde vaša myseľ uvidela hlbokú tmu, beznádej, utrpenie. To všetko môžeme svojou mysľou, vierou, nádejou a hlavne skutkami kedykoľvek zmeniť. Pomôžeme tým nielen sebe, ale aj druhým. Druhí zase druhým a druhým a druhým. . .

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

bohatstvo mysle

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-07T15:00:28+00:00júl 7th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem