Smejte sa dovtedy, až kým sa začnú smiať vaše myšlienky

/Smejte sa dovtedy, až kým sa začnú smiať vaše myšlienky

Naša tvár, naša mimika prezrádza o nás to, ako sa momentálne cítime. Ak je náš výraz tváre z dlhodobého hľadiska veľmi zničený, utrápený, naša tvár prezrádza, že máme za sebou vyčerpávajúce a stresujúce dni, mesiace, roky. Čím dlhšie sme v strese, smútku v trápení, tým výraznejšie je naša tvár poznamenaná.

Smejte sa, až kým sa začnú smiať vaše myšlienky.

Už samotný fakt zničenej, unavenej tváre, by nám mal napovedať, že by sme mali so sebou začať niečo robiť. To niečo však neznamená zmenu zvonka, ale zmenu zvnútra. Pokiaľ by sme nezmenili to, čo ničí našu psychiku, dovtedy bude naša tvár pôsobiť zničene. Každá myšlienka, každá emócia pôsobí na náš organizmus a vyvoláva v ňom zmenu chemických procesov. Buď priaznivých, alebo nepriaznivých. Mnoho z týchto procesov si vieme privodiť sami. Či už pozitívnych alebo negatívnych, až zabíjajúcich.

Čo môžeme ihneď pre seba urobiť, pre svoju nápravu zovňajšku na svieži, milý, krásny je, ihneď sa začať usmievať. Usmievať sa dovtedy, až sa rozžiaria naše oči, naša pleť sa napne a naše myšlienky sa začnú pomaly meniť z negatívnych na pozitívne. Usmievajte sa tak dlho, pokiaľ je vám to príjemné. Usmievajte sa vždy, keď niekoho stretnete, na svojich blízkych, ale aj sami na seba.

Smiech lieči, uzdravuje, omladzuje a vytláča z hlavy všetky negatívne spomienky.

Vyberte si, čo je pre vás dôležitejšie. Byť uhundraným, nahnevaným, uboleným, smutným, či radšej veselým, radujúcim sa, šťastným? Ak ste si vybrali to druhé, môžete sa hneď pustiť do prvotnej zmeny. Zmeny mimiky vašej tváre zo zamračenej, na usmiatu. Nič viac, nič menej robiť nemusíte. Ak si navodíte na tvári aj keď len nútený úsmev a vydržíte v ňom, ihneď pocítite, že sa menia vaše emócie. Prestávate sa sústreďovať na negatívny obsah vašich myšlienok a začínate svoju pozornosť upriamovať na niečo milé, príjemné. Opakujte váš úsmev kedykoľvek, keď vás napadne. Čím častejšie, tým účinnejšie si na úsmev začnete navykať a vaše telo a psychika pocíti veľmi výraznú a príjemnú zmenu.

Zmenou psychiky získate novú energiu, nové vnímanie, myslenie, správanie, konanie. A to všetko len pre jeden, ale pravidelne zaraďujúci úsmev do vášho každodenného života. Pokiaľ sa smejete, dovtedy ste živí a ešte k tomu aj pozitívne naladení. Usmievajte sa najčastejšie ako sa dá, určite váš úsmev rozjasní nielen vašu tvár, ale aj tváre vašich blízkych.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-05-21T07:44:10+00:00máj 21st, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem