Svojim správaním si otvárame nové cesty

/Svojim správaním si otvárame nové cesty

Čo zasejeme, to budeme žať. Žiaľ, stále tomu neveríme a neprikladáme dôraz na naše myslenie, správanie a konanie v prítomnosti. V prítomnosti, práve ktorá je najdôležitejšia k tomu, akú novú cestu kráčania si otvoríme. Nie je umenie pootvárať mnoho rôznych ciest. Umením je otvárať cesty, ktoré sú obohatené našimi doterajšími skúsenosťami a poznaním. Je naozaj dôležité rozmýšľať pri každom kroku nášho správania a uvedomovať si možné dôsledky. Je naivné ostávať v nevedomosti, že naše správanie a konanie v prítomnosti, nebude mať dosah do budúcnosti. Nielen našej, ale aj našich blízkych, známych a vzdialených.

Svojim správaním si otvárame nové cesty.

Premýšľajte nad krokmi, ktoré podnikáte. Sami si nimi otvárate cesty, či už chcené alebo nechcené. Sami si vyberáte, čo chcete vidieť a mať prítomné vo svojom živote. Svojim spôsobom premýšľania, správaním a hlavne konaním. Z príjemných myšlienok a činov rozosievate okolo seba príjemné a z nepríjemných nepríjemné. Nezáleží na tom, keď sa momentálne nachádzame v nepriaznivej a ťažkej situácii. Dôležité je, ako aktuálne danú situáciu podchytíte svojim myslením a aký postoj si sami dobrovoľne zvolíte. Z náročného nemusí byť ešte náročnejšie a ťažké môžeme odľahčiť a zjednodušiť.

Nečakajte, či náročná situácia pominie sama.

Svojim prvotným postojom si môžete akúkoľvek situáciu zjednodušiť. Každý z nás si môžeme svojim myslením spracovávať situácie tak, ako chceme. Tak, ako sa rozhodneme a nastavíme si to vo svojej mysli. Nie je to jednoduché z dôvodu, že musíme neustále ovplyvňovať a vedome formovať svoju myseľ. Po určitom čase sa náš spôsob myslenia zautomatizuje a to, ako sme na situácie nahliadali predtým sa zmení na nový spôsob. Staré vzorce vyprchajú a naša myseľ začne používať nový spôsob myslenia  a spracovávania akýchkoľvek situácii spôsobom, ktorý sme ju vedome naučili.

Vedome a cielene premýšľajte, ako budete myslieť, správať sa a konať.

Predstavte si, že to, čo vzíde z vašej mysle, z vašich nasledovných skutkov, to priorite zasiahne vás, váš život, vaše emócie, vaše vnútro. Vždy si pomyslite, keď začnete niečo vykonávať, určitým spôsobom premýšľať, či je to práve to, čo chcete vidieť vo svojom živote. Ak áno, pustite sa do toho. Ak nie, vymyslite si nový a prijateľnejší spôsob myslenia, ktorým nebudete seba samého raniť.

Svojim správaním si otvárame nové cesty.

Iba od nás záleží, či cesty nášho života budeme prechádzať s príjemným nasadením, s pozitívnym nastavením mysle, hľadajúc a nachádzajú pre nás len to najlepšie. Vnímajte svoje nové cesty života aj keď sú niekedy náročné, ako dôležité a poučné. Zoberte si poučenie aj z toho najnáročnejšieho a preneste ho v prítomnosti na ďalšiu novú cestu vášho života.

Vytvárajte zo smútku, strachu, náročnosti v prítomnosti tie najkrajšie, najzaujímavejšie a najinšpiratívnejšie obrazy, ktoré uvidíte a ucítite okamihom ich stvorenia.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Vallová Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2023-03-05T15:53:59+00:005 marca, 2023|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem