To, ako sa cítime je v rukách každého z nás

/To, ako sa cítime je v rukách každého z nás

Zvykli sme si za svoje vnútorné rozpoloženie obviňovať druhých. Pri vlastných zlyhávaniach hľadáme nedostatky a pochybenia u druhých, nie u seba. Pritom to, ako sa cítime si nastavujeme vo svojej mysli sami.

To, ako sa cítime je v rukách každého z nás, nie v rukách druhého.

Ak sa zamyslíme nad príčinami našich pokazených nálad, nájdeme odpoveď, kto je zodpovedný za našu náladu. My sami, či druhí? Možno druhý človek vykoná niečo, čo sa nám nepáči, ale to nie je o nás, ale o danom človeku.  Prečo si berieme ťarchu z pliec druhého na svoje vlastné plecia? Prečo pripisujeme zlyhania, pochybenia a osobnostné výkony druhých na seba? Myslíme si, že to, ako sa správa druhý je našou vinou?

Všetko, čo robí druhý je záležitosťou druhého, nie našou. Ak sami seba dostaneme do stavu, v ktorom pripisujeme naše nepriaznivé vnútorné rozpoloženie chybám zo strany druhého, prestávame si veriť. Začíname pochybovať o našich kvalitách, našej identite a nesprávne vnímame situáciu. Pokiaľ nám druhí nevyhovujú tak, ako by sme chceli, nie je to chybou druhých, ale našou, našimi očakávaniami.

To, že sa necítime príjemne je výlučne tým, že sa naša myseľ necíti príjemne.

Iba naša myseľ je zodpovedná za to, v akom psychickom rozpoložení sa nachádzame. Pokiaľ sa nenaučíme brať zodpovednosť za svoje nálady, dovtedy budeme trpieť náladami a výkonmi druhých, ktoré my nezmeníme.

Zamyslite sa nad tým, prečo sa trápite, prečo trpíte. Je to skrz vás samotných, alebo skrz správania sa druhých, či nevydarených situácii? Nech by to bolo čokoľvek, čo sa deje mimo vás, od vás sa očakáva situáciu pomôcť riešiť, prípadne ju prijať, pochopiť, odpustiť, ísť ďalej svojim smerom, ale viac urobiť nemôžete. Nezachránite všetkých a všetko, zachráňte prioritne seba, svoje vnútro, práve tým pomôžete posunúť aj druhého.

Iba pokojnou mysľou začneme vnímať pokoj v sebe a okolo seba. Iba pokojnou mysľou sa naša duša utíši. A ak naozaj túžime nájsť vnútorný pokoj, nemôže byť závislý na vonkajších okolnostiach.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

To, ako sa môžete rýchlo a účinne sami zbaviť všetkých stresov, ktoré vás ťažia a bránia vám v prežití kvalitného a pohodového života, sa dozviete v jedinečnej e-knihe, knihe s názvom Myslením od stresu k vnútornej rovnováhe. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/myslenim-od-stresu-k-vnutornej-rovnovahe-e-book/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-30T15:26:47+00:00júl 30th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem