To, čo sa v našom živote práve deje, je začiatkom k niečomu novému

/To, čo sa v našom živote práve deje, je začiatkom k niečomu novému

Bez rozlišovania na dobré, či zlé, príjemné, či nepríjemné, mali by sme sa naučiť v živote prijať fakt, že to, čo sa nám aktuálne vo svojom živote deje, je potrebné pre náš osobnostný rozvoj. Nič z toho, čo nás v živote postretlo, by nemalo byť pre nás bezvýznamné. Akonáhle nadobudneme z určitej situácie pocit, že daná situácia nás ničím neobohatila, naopak nám ubrala z nášho života je najpravdepodobnejšie, že sa nám daná situácia buď zopakuje, alebo sa my budeme utápať vo vnútornej nespokojnosti s tým, čo nás postretlo, čo sa nám udialo.

To, čo sa v našom živote práve deje, je začiatkom k niečomu novému.

Nikdy nenazerajte na situácie ako na bezvýznamné. Každá, aj tá najťažšia situácia má pre nás určitý význam. Ak tento význam nepochopíme, ostali sme stáť na mŕtvom bode v osobnostnom rozvoji a život nám bude stále a stále nadeľovať prekážky podobného typu. Poučte sa na vlastnej koži, alebo pochopte význam náročných situácii ešte predtým, ako sa vám udejú.

Život nie je len o jednej farbe, jednej situácii, jednom človeku, jednej veci. Život je rôznorodý, premenlivý, ale hlavne prirodzený. Častokrát si ho my ľudia svojim myslením komplikujeme. Nachádzame v ňom náročnosť a zabúdame na jednoduchosť. Zabúdame na prirodzené prijímanie každej situácie, ktorá sa v našom živote deje. Zabúdame na moment, v ktorom je ten najrozhodujúcejší náš čin, skutok, realizácia niečoho. Práve to niečo, spúšťa to ďalšie, nasledujúce. Nie len u nás, ale u každého. Následne vzniká vzájomná prepojenosť všetkého, so všetkým. Nie iba v prvej línii, ale aj v mnoho ďalších.

Ak niečo urobíme tu a teraz, častokrát dôsledok uvidíme v inom čase, v inom priestore, na inom mieste, v inej situácii, či s inými ľuďmi.

Neočakávajte, že sa vždy budú diať situácie podľa vášho zámeru. Vždy sa však budú diať situácie, nad ktorými by sme sa mali viac zamyslieť. Nielen po povrchu, ale do hĺbky zmyslu, významu a prínosu pre náš život. Až pochopením podstaty diania situácie v prítomnosti, pochopíme dôležitosť danej situácie pre našu budúcnosť.

Zamerajte sa na tu a teraz. Práve to je ten najrozhodujúcejší moment v našom živote. Nikdy nie predtým, či potom. Práve tu a teraz nám život jasne dáva do pozornosti, čo máme urobiť, ako sa máme zachovať, ako sa máme správať, čo máme cítiť, kam máme ísť, komu máme zavolať a pod. Práve tu a teraz je to najdôležitejšie, čo okrem seba máme. Tu a teraz môžeme vykonať to, čo cítime a považujeme za najsprávnejšie. Nečakať na inú chvíľu, inú príležitosť, či nasledujúcu prítomnosť. Tá nemusí prísť, prípadne nebude tak vhodná, ako tá momentálna.

To, čo sa vám práve deje, je začiatkom tej najsprávnejšej chvíle k novej zmene, k novému začiatku, k novému prehodnoteniu, k novej životnej zmene.

Nastavte si svoje myslenie na prítomnosť a začnite pozitívne prijímať akékoľvek životné situácie, ktoré sa vám práve dejú. Majú vás niečomu naučiť, otvoriť pred niečím oči, poukázať na niečo, usmerniť, otočiť vaše životné smerovanie, alebo čokoľvek iné, čo je pre vás pozitívnejšie a osobnostne prínosnejšie, ako pred daným momentom. Buďte však trpezliví, pretože prínos z danej situácie častokrát uvidíme a pochopíme až neskôr.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

bohatstvo mysle

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii  a dosahovania svojich cieľov, navštívte  náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-01-13T15:51:14+00:00január 13th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem