V každej situácii, za každého počasia si zachovajte dobrú náladu

/V každej situácii, za každého počasia si zachovajte dobrú náladu

Ako sa hovorí: Ak nevieme zmeniť situáciu, vieme zmeniť svoje myslenie. A to je naozaj pravdou. Buď začne naše myslenie podliehať nepríjemnej situácii, alebo situáciu zmiernime spôsobom svojho myslenia. Iná cesta jednoducho nie je.

V každej situácii, za každého počasia si zachovajte dobrú náladu.

Vyberte si, chcete byť uhundraní, nahnevaní, stresoví, alebo zvládnete seba, svoju myseľ, svoje emócie do takej miery, že vás nepríjemná situácia len tak nevytočí? Jednoducho zvládnete samých seba, nepoddáte sa do područia situácie, druhých, či svojich nálad.

Aj keď je vonku zlé počasie to neznamená, že naša nálada má byť zlá. To znamená, že si máme nájsť činnosť, aktivitu, čokoľvek, čo sa dobre hodí do nepriaznivého počasia. Ak je situácia nepriaznivá, až naozaj nepríjemná, smutná, zúfalá, práve vtedy je dôležité neprepadať ešte väčšiemu zúfalstvu. Nič horšie nemôžeme pre seba v nepriaznivej situácii urobiť, ako si ju svojim myslením ešte viac znepríjemniť.

Čím náročnejšia situácia, tým hĺbavejšie začnite uvažovať.

Začnite využívať svoju myseľ spôsobom, v ktorom začnete vedome nachádzať, vymýšľať si akékoľvek pozitívne piliere, po ktorých budete stúpať smerom nahor, nie nadol. Nachádzajte dovtedy, až začnete veriť, že naozaj smerujete ďalej od zúfalstva. Smerujete k viere, k nádeji, že bude lepšie. Minimálne pocitovo.  Práve náš vnútorný pocit, emócie sú dôležité k tomu, aby sme si nastavili myslenie od problému k riešeniu, od smútku k veselosti, od pesimizmu k optimizmu. Nesmiete si však sami klásť v mysli prekážky vo forme myšlienok, ktoré vám budú neustále hovoriť, že máte byť smutní, nešťastní, zúfalí, nahnevaní.

Cesta smútkom, strachom, zúfalstvom vedie do záhuby nášho duševného aj fyzického zdravia.

Je naozaj dôležité nepodliehať vonkajším skutočnostiam. Aj keby boli akokoľvek nepríjemné, nemenné. Je dôležité v každej situácii myslieť aj na seba, svoje zdravie a nezničiť sa nepríjemnou situáciou, aj keď je naozaj nepríjemná. Treba myslieť a uvedomovať si zodpovednosť za seba, svoje zdravie, svoj život a podľa toho sa správať.

Ako sa hovorí: Jedna lastovička ešte neurobí leto, tak jedna nepríjemná situácia nemôže zničiť našu psychiku. Ak sa naučíme zdolať prvú nepríjemnú situáciu, zdoláme aj druhú, tretiu, štvrtú….

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-06-12T14:49:59+00:00jún 12th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem