V každom počasí si vytvorte to svoje, stabilné, pevné, bezpečné

/V každom počasí si vytvorte to svoje, stabilné, pevné, bezpečné

Spoliehate sa na druhých, následne padáte. Dôverujete viac druhým, seba popierate a neberiete vážne. Keď všetko okolo vás padá, začnete padať aj vy. Čím väčší životný nekomfort sme si vytvorili, o to bolestivejšie v ňom blúdime. Nemôžeme nájsť spokojnosť, v nespokojnom prostredí. Nemôžeme sa cítiť bezpečne, keď sme si svoju bezpečnosť a komfort nezabezpečili. Nič z toho, čo nemáme, čo sme si nevytvorili, nemôže byť pre nás tak spoľahlivé ako to, čo je naše, čo sme si vytvorili, čo máme v sebe.

V každom počasí si vytvorte to svoje, stabilné, pevné, bezpečné.

Nevenujte sa príliš dlho okolnostiam, vonkajšiemu dianiu, rečiam druhých. Miesto stagnácie si začnite vytvárať to svoje vlastné, bezpečné, stabilné a silné. Všetko, čo si vytvoríte pre seba, budete vedieť, že je to bezpečné. Berte ohľad na seba, svoje práva a nemajte strach svoje práva premieňať v činy. Budujte si každým dňom svoje vlastné, miesto toho, že sa neustále opierate o niečo, čo nie je vaše. O niečo, či niekoho, kto vám nezabezpečí bezpečie, istotu, stabilitu.

Buďte tými, ktorí dokážu pevne stáť na vlastných nohách aj v neľahkých časoch.

Buďte tými, ktorí sú každý deň pripravení. Tými, ktorí nezabúdajú v lepších časoch na časy horšie. Po každej stránke pracujte na sebe nie nárazovo, ale systematicky a priebežne. Nečakajte prioritne od druhých, od okolia, od náhodných okolností. Čakajte prioritne od seba.

Začnite si v sebe vytvárať to najdôležitejšie. Vytvárajte si silu, istotu, bezpečie a stabilitu. Nie vo vonkajších okolnostiach, ľuďoch, ale v sebe, vo svojom vnútri. Iba vnútorná stabilita vám zabezpečí vonkajšiu stabilitu. Iba vnútorná sila vás urobí silnými aj v náročných podmienkach. Iba vlastná istota a vysporiadanosť so všetkým, čo v živote máte, čo chcete, čo viete, vás prevedie cez neisté chvíle. Nelavírujte v sieti nekonečných informácii, názorov, výmyslov, právd, či neprávd zo strany druhých. Vytvárajte si vlastnú vnútornú silu, stabilitu a na nich stavajte.

V každom počasí si vytvorte to svoje, stabilné, pevné, bezpečné.

Nie vždy nám je ľahko, nie vždy nám všetko vychádza tak, ako by sme chceli a nie vždy sa nachádzame v priaznivej situácii. Vždy sa však môžeme vedome rozhodnúť byť v nestabilnej situácii stabilnejší, v náročnom prostredí spokojnejší, v neistote sa zamerať na vnútornú istotu a v nebezpečí ťažiť zo svojho vnútorného bezpečia. Všetko, čo môžeme pre seba urobiť, aby sme sa cítili stabilne, bezpečne a sebaisto, máme v sebe. Každý z nás disponujeme s vnútornou silou, na ktorú keď si spomenieme, môžeme začať s ňou pracovať. Kedykoľvek, keď sa cítime mizerne, môžeme v sebe obnoviť práve to, čo nás v živote robí silnými a odolnými. Tým je práve naša myseľ a vedomie, že to, čo nás najviac v živote formuje a pomáha nám zdolávať prekážky, je práve spôsob, akým premýšľame. Spôsob myslenia, ktorým si vieme kedykoľvek pozdvihnúť stratené sebavedomie, chuť do života, stabilitu a vnútornú silu. Nie hovorením si, ako sa čo nedá, ale veriť tomu, že to dokážeme. Jednoducho nestrácať svoju vieru.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2022-09-29T11:51:49+00:0029 septembra, 2022|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem