Všetko v našich životoch je presne tak, ako má byť

/Všetko v našich životoch je presne tak, ako má byť

Naše životy sú absolútnou dokonalou súhrou komplexnosti nášho bytia. Ak sa sťažujeme na nepriazeň osudu, mali by sme sa v prvom rade pýtať, prečo sa nám deje to, čo sa nám deje. Neexistuje dianie, bez príčiny. Ak pozorujeme život vo svojej komplexnosti, nevynímajúc našu jedinečnosť, môžeme pozorovať dokonalú súhru všetkého so všetkým. Nič neexistuje a nedeje sa iba samo o sebe. Všetko so všetkým súvisí, má svoju príčinu, prvotný zrod, zámer, cyklus a ukončenie.

Netreba sa hnevať na vzniknutú situáciu. Treba v nej nachádzať hlbší význam a zmysel pre náš celoživotný rozvoj.

Iba ak pochopíme, prečo sa nám deje v našich životoch to, čo sa nám deje, posunieme sa o krok ďalej.

Práve zvládnutie a vysporiadanie sa so všetkým, čo nám život postavil do cesty je našou povinnosťou a životným zámerom. Môžeme sa akokoľvek sťažovať a protestovať, sú situácie, ktoré sa nám jednoducho museli udiať so zámerom, aby sme sa zastavili a mohli sa hlbšie zamyslieť nad tým, čomu nás chce život naučiť a kam nás chce posunúť.

Prijímať iba to dobré, pekné, pozitívne a hnevať sa na to menej príjemné, kritické a náročné by bolo veľmi egoistické.

Neustále od života brať, nemeniť sa a osobnostne ostať stáť na jednom mieste, by asi nebolo fér voči sile životnej energii.

Akákoľvek energia by mala byť vyvážená. Ak by prevažovalo v našich životoch iba to príjemné a pozitívne, život by nemal hlbší zmysel.

Všetko v našich životoch je presne tak, ako má byť. A čím skôr to pochopíme a začneme na náš život nazerať cez priazeň všetkých situácii, ktoré sa nám dejú, odhodíme zo svojej mysle obrovský balvan, ktorý je tam usídlený úplne zbytočne.

Ak sa zamyslíme spätne nad všetkým, čo sa nám v živote udialo, nájdeme v každej situácii hlbší zmysel, ktorý sme v danom momente nevnímali.

Možnože nám chýba iba vnútorná pokora voči životu, ktorý nám ponúka všetky svoje krásy, ale aj nedostatky. Asi by nebolo na škodu zamyslieť sa každý z nás sám nad sebou, akú úctu máme k sebe, k životu, svojim blízkym a k celému okoliu.

Neexistujú náhody, existujú presné príčiny a súvislosti, ktoré často nechceme vidieť.

Ak sa však zastavíme a odhalíme skutočnú príčinu a význam toho, čo sa nám deje a prečo sa nám to deje, až potom sa posunieme vpred a pochopíme, že všetko je presne tak, ako má byť.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať a rozvíjať sa, navštívte  náš e-shop s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Investícia do vlastného myslenia je najtrvalejšou a najosobnejšou investíciou v našom živote.

Iba zmenou svojho myslenia zmeníme to, čo zmeniť potrebujeme.

Nikto za nás nezmení nič, pokiaľ to sami nebudeme chcieť.

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/365-pohodovych-dni-e-book-kniha/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-12-03T05:50:25+00:0029 decembra, 2016|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem