Vykročte tou správnou nohou pre vás a kráčajte

/Vykročte tou správnou nohou pre vás a kráčajte

Neobzerajte sa po druhých, ako kráčajú. Nepodhodnocujte samých seba, že vy nedokážete to, čo dokážu druhí a neporovnávajte sa s neporovnateľným. Nikdy nenájdete seba v druhom, či v niečom inom. Seba nájdete výlučne v sebe, vo všetkom tom jedinečnom, čo máte. Práve váš osobnostný potenciál je neporovnateľný a nenapodobiteľný s nikým a s ničím. Vaša myseľ je jednou jedinou na celom svete a niet dvoch rovnako zmýšľajúcich myslí.

Vykročte tou správnou nohou pre vás a kráčajte .

Ak neviete, čo ďalej, kam kráčať, ktorým smerom sa nasmerovať, ostaňte sami so sebou, v tichu svojej mysle, v objatí vlastnej prítomnosti. Na to, aby ste zistili, ktorým smerom sa máte v živote vybrať, potrebujete seba, svoje rozhodnutie, svoje pocity, svoju myseľ. Prestaňte neustále plávať prúdom a smerom druhých, nepremrhajte vlastný život tým, že sa stratíte v životoch druhých. Milujte, pomáhajte, potiahnite druhých, vždy však ostaňte sebou samým. Ostaňte tou jedinečnou bytosťou, ktorá cíti svoje jedinečné, premýšľa špecificky, rozhoduje sa na základe prežitých skúsenosti, rozumu a emócii a riadi sa vlastnou vierou a intuíciou.

Nemusíte sa rozhodovať, či vykročiť pravou, alebo ľavou nohou. Dôležité je, že vykročíte vlastnou nohou, v súlade so svojimi myšlienkami, predsavzatiami, hodnotami a zmyslom, ktorému veríte.

Neverte viac druhým, verte prioritne sebe a tomu, čo ste v živote zažili. Nekopírujte druhých, ale buďte pre druhých individuálnym príkladom. Nepritakávajte na niečo, s čím nesúhlasíte, môžete to však akceptovať, máte nárok povedať si to svoje vlastné. Každý z nás máme vlastnú logiku, intuíciu, cítenie. Každý z nás máme svoju špecifickú myseľ a netreba ju podceňovať. Je dôležité veriť každému kroku, ktorý v živote urobíme.

Vykročte tou správnou nohou pre vás a kráčajte.

Kráčajte, kráčajte a nezastavujte sa. Verte, že aj v tej najťažšej chvíli, v ktorej nestratíte svoju vieru, nádej a zmysel, ostanete posilnení. Aj v tom najslabšom okamihu života, môžete získať tú najväčšiu vnútornú silu. Nie preto, že ste sa vzdali, ale preto, že ste vo svojom kráčaní, vo svojej viere a hodnotách vytrvali. Vytrvali ste v tom, že si veríte, že sa neopúšťate ani pri menej príjemných chvíľach a kráčate stále ďalej. Niekedy nevedno kam, pretože naše kroky sú ťažké, náročné a často sa na ceste pošmykneme a ocitneme sa tam, kde sme si nepriali. A však aj šmyk, pád z cesty, zablúdenie sú dôležitými krokmi k nášmu životnému učeniu a poznaniu.

Nebojte sa seba samých, nemajte strach z akýchkoľvek náročných rozhodnutí, rozhodujte sa srdcom, láskou a hodnotami, ktorým veríte práve vy.

Komu môžeme veriť viac, ako sebe? Kto vidí do našej mysle hlbšie, ako my sami? Kto za nás dýcha, nesie ťarchu zodpovednosti? Kto za nás urobí prvý nádych a posledný výdych? Vždy iba každý sám za seba. Každý sám za seba si od dospelosti zodpovedáme za každý krok, ktorý uskutočníme. Je dôležité opierať sa počas nášho kráčania o poznanie, múdrosti, lásku a nehu druhých. Je to príjemné, poučné, ale nemusí to byť večné. Vnútorná sila každého z nás by preto nemala chátrať v žiadnej chvíli života. Mala by sa s každým našim novým krokom zdokonaľovať o nové poznanie a dávať silu prostredníctvom nás aj tým, ktorí ju potrebujú.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Vallová Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2023-01-01T11:42:24+00:001 januára, 2023|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem