Vytrvajte, kráčajte, konajte, dosiahnete to, čo chcete

/Vytrvajte, kráčajte, konajte, dosiahnete to, čo chcete

Ako sa posúvať bližšie k tomu, čo chceme? Zistiť, čo nás brzdí. Keď sa nám čokoľvek v živote nedarí, je dôležité zistiť príčinu. Bez toho, aby sme zistili, prečo sa nám nedarí tak, ako by sme chceli, nemôžeme odstrániť príčinu. Bez sebareflexie vlastných činov sa nepohneme k tomu, čo chceme, čo robíme nesprávne. A iba vtedy, ak napravíme to, čo robíme nesprávne, môžeme začať postupovať k tomu, čo je správne, čo nás posunie k tomu, čo chceme.

Ako sa posúvať bližšie k tomu, čo chceme? Zistiť, čo nás brzdí.

Častým ukazovateľom našich nedosiahnutých cieľov je práve naše nesystematické postupovanie. Niečo začneme a nedokončíme to. Pre niečo sa nadchneme a čoskoro vyhasneme. Niečo chceme, ale v zapätí uvidíme niečo iné, možno lepšie a to pôvodné necháme tak. Dostávame sa do stavov, v ktorých pozačíname a nedokončíme. Pootvárame toľko skriniek a do ani jednej nenazrieme poriadne, dôsledne.

Vytrvajte. Kráčajte. Konajte.

Ak sa budete riadiť vyššie uvedenými pojmami zistíte, že sa hýbete. Zistíte, že nestojíte, niečo robíte, idete, posúvate sa. Posúvate sa vždy tým smerom, ktorý ste si sami zvolili. Smer, ktorý ste si zvolili má byť váš vlastný smer, nech sa dotýka akejkoľvek životnej oblasti. Ak vytrváte, dosiahnete to, čo chcete. Ak kráčate k tomu, čo chcete, dosiahnete to, čo chcete. Ak konáte to, pre čo ste sa rozhodli, dosiahnete to, čo chcete. Tri slová, tri skutky, tri slovesá, ktoré nás vždy dovedú tam, kde vedie ich zámer.

Ak chcete vo svojom živote dosahovať to, čo si zaumienite, nesmiete ostať stáť. Nesmiete zaspať na vavrínoch vlastnej pohodlnosti, strachu, lenivosti. Nie vždy máme chuť, nie vždy sme motivovaní, nie vždy máme energiu. Nájdeme toľko výhovoriek, koľko si vymyslíme. Taktiež však nájdeme toľko dôvodov, prečo pokračovať a byť vytrvalí, koľko si vymyslíme. Vždy iba od nás záleží, či sa dopracujeme k tomu, čo chceme, alebo začneme a necháme to tak. Potom sa však môžeme hnevať sami na seba, že sme urobili veľmi málo preto, aby sme dosiahli svoj cieľ.

Vytrvajte, kráčajte, konajte. Robte čokoľvek, len nestagnujte. Motivujte sa tým, že vo všetkom, v čom sa budete posúvať bližšie k tomu, čo chcete, budete nachádzať nové, iné, múdrejšie, hodnotnejšie, poučnejšie. Budete rozvíjať, posilňovať svoju myseľ, osobnostný rozhľad, upevňovať charakter, spoznávať nových ľudí, nadobúdať nové skúsenosti, zažívať nové pocity. Všetko, čo po ceste k tomu, pre čo ste sa rozhodli zažijete, všetko vám bude prínosné. Nepýtajte sa hneď prečo. Vnímajte, konajte s otvorenou a vedomou mysľou, pozorujte, riaďte sa intuíciou a po uskutočnení vášho zámeru z vás bude človek, bohatší o skúsenosti, poznanie, životné hodnoty.

Ako sa posúvať bližšie k tomu, čo chceme?
Vytrvajte, kráčajte, konajte a postupne dosiahnete to, čo chcete.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-09-25T14:27:32+00:0025 septembra, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem