Vytvorte z nevýhodného výhodné

/Vytvorte z nevýhodného výhodné

Aj keď je našou prvou reakciou na nepríjemnú situáciu hnev, či smútok, aj tak musíme ísť životom ďalej. Aj tak situácia postupne odznie a všetko sa opäť vráti do zabehnutých koľají. Prečo sa zakaždým trápime, keď sa nám stane niečo nepríjemné? Trápime sa iba preto, že sme danú situáciu neočakávali? Prípadne preto, že sme slabší ako situácia a nevieme ju psychicky zvládnuť?

Naučte sa používať jedno dôležité pravidlo. Ak sa vám prihodí čokoľvek nepríjemné, nehodnoťte to negatívne. Ihneď samozrejme konajte spôsobom, ktorý je dôležitý, ale rozumom a emóciami sa sústreďte na prosperitu, výhodu, napredovanie, nové možnosti. Sústreďte svoju myseľ na čokoľvek, čo bude pre vás v danom momente vyhovujúce z danej situácie a nerozmýšľajte nad tým, čo negatívne situácia priniesla.

Všetko je len uhol pohľadu a to, čo sa nám zdá teraz nepríjemné, sa ukáže v budúcnosti ako dôležité.

Naučte sa vytvoriť z nevýhodného výhodné. Z nepriaznivého priaznivé, či z nepríjemného príjemné. Naučte sa myslením meniť vnímanie a hodnotenie situácie spôsobom, ktorý vám situáciu uľahčí a pomôže sa cez ňu preniesť. Nekomplikujte si sami život svojim negatívnym myslením. Vždy premýšľajte tak, ako keby sa nič vážne nestalo. Nepremýšľajte spôsobom, v ktorom sa ešte viac dostanete do vlastného stresu a strachu. Zamotáte sa v ňom, stratíte, dezorientujete. Vy ste tí, ktorí si určujete, ako budete ku každej situácii pristupovať. Vy ste tí, ktorí sa sami rozhodujú, či z danej situácie vyťažíte čo najviac, urobíte z nej výhodu a budete sa správať ako úspešní, nie porazení. Samozrejme, že sa nám môže kedykoľvek stať, že situáciu neunesieme a situácia unesie a zničí nás. To by sme však nemali dopustiť.

Nastavte si spôsob myslenia tak, aby ste prioritne vnímali čokoľvek, čo je pozitívne. Určite sa to dá a dá sa to aj v tej najnepríjemnejšej situácii. Nemyslite si, že iba vy zažívate nepríjemné chvíle. Tie zažíva každý z nás. Každý z nás má však iné priority, iné hodnoty a iné kritéria k tomu, ako sa vysporiadavať s rôznymi situáciami. Niekto z nepríjemného urobí ešte nepríjemnejšie a niekto z nepríjemného urobí celoživotnú výhodu.

Nikdy nie je neskoro zmeniť svoj spôsob myslenia. Naučiť sa z nevýhodného urobiť výhodu je pre nás výhodné, tak prečo by sme to nemali robiť?

Ak neviete ako na to, tu je pár krokov k tomu, ako urobiť z nevýhodného výhodné. Ak sa dostanete do naozaj nepríjemnej situácie, určite sa neľutujte, nesmúťte a:
– myslíte trochu sebecky,
– myslite trochu vypočítavo,
– prihliadajte hlavne na seba,
– bojujte za seba,
– postavte sa a kráčajte,
– ak neviete kráčať , myslite ako bojovník, nie ako porazený,
– radšej sa nazlostite, ako upadnete do depresie,
– nesústreďujte sa na to, čo nepríjemné sa stalo, ale na to, ako sa to dá využiť.

Jednoducho hľadajte akékoľvek spôsoby, aby ste z nevýhodnosti urobili výhodnosť. Ak si to nastavíte vo svojej mysli, určite to zvládnete.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

bohatstvo mysle

Jedinečná e-kniha, kniha 365 Pohodových dní, Vám prináša na každý deň v roku motivujúce články, na základe ktorých sa môžete naučiť pracovať s vlastnou mysľou a prežívaním spôsobom, ktorý vám život uľahčí, spríjemní a hlavne vám dodá vnútornú silu. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-06-29T13:55:27+00:00jún 29th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem