Vždy je dôležité vnútro, nie obal

/Vždy je dôležité vnútro, nie obal

Do obalu zabalíme čokoľvek. Obal krásne prekryje všetko, čo potrebujeme prekryť, aby to nevynikalo a nevedelo sa o tom. Obal na čomkoľvek naznačuje, že niečo je schované vo vnútri. Napriek tomu, že obal odbalíme a odhodíme preč, častokrát si zakladáme práve na ňom. Čím krajší, lákavejší, zaujímavejší, tým viac sami seba presvedčíme, že taký obal chceme, je pre nás príjemný, správny.

Do akej miery rozhoduje obal o sile a kvalite toho, čo je pod ním? Do akej miery sa dá spoľahnúť na informácie z obalu v kontexte toho, čo sa schováva pod obalom? A je vôbec obal rozhodujúci na tom, aká kvalita je schovaná pod obalom?

Vždy je dôležité vnútro, nie obal.

Môže byť obal akokoľvek pútavý, ak neschováva kvalitné, pevné a príjemné vnútro, je klamlivý. Nikdy sa neriaďte obalom. Obal schováva a zastiera to, čo je pod ním. Ak chceme kvalitu, mala by byť založená na vnútornej kvalite, ktorá je tak pevná, silná a odolná, že preniká na povrch akéhokoľvek obalu.

Obal človeka by mal byť vyžarovaním vnútra, osobnosti, charakteru, morálnych hodnôt.

Akýkoľvek obal človeka, ktorý nie je v súlade s jeho vnútrom je prchavý, zavádzajúci a z dlhodobého pohľadu pominuteľný. Možno niekoho ohúri, ale nie dlhodobo. Ak hľadáte kvalitu, charakter, silu, osobnosť, siahnite až pod obal. Práve tam nájdete všetko, čo postupne aj tak prenikne na povrch.

Ak hľadáte v živote človeka s pevným charakterom, dôverou, oporou, nehľadajte podľa obalu. Ten si môžete meniť a vytvárať každý deň iný. Ale vnútro človeka nie. Vnútro dospelého človeka len ťažko zmeníme. Nezakrývajte obalom to, čo nechcete vidieť. Ak chcete po svojom boku človeka, ktorý je pevný v základoch, absolútne sa nezameriavajte na to, čo vidíte v zabalenom papieri. Nemôžete sa oprieť o človeka, ktorý krásne vyzerá, keď je vo vnútri oveľa slabší, ako ste vy. Ak sa potrebujete v živote o niekoho oprieť, nikdy sa neopierajte o vnútorne slabšieho a charakterovo nekvalitného človeka, neudrží vás.

Vždy nájdeme to, čo hľadáme.

Či už vedome, alebo podvedome. Vždy si nás nájdu naše hodnoty, priority a to, čo pokladáme pod obalom za správne a dôležité v našom živote. Možno si to ani neuvedomujeme, ale takí, akí sme, podľa toho hľadáme. Priťahujeme to, čo očakávame. Nie to, čo by sme vôbec nechceli.

Porozmýšľajte koho, či akých ľudí máte v tesnej blízkosti seba. Sú to tí správni ľudia, ktorých vnútro je tým, čo je pre vás hodnotné, alebo máte pri sebe množstvo krásnych obalov, pod ktorými sú schované klamlivé, premenlivé a nestále charaktery ľudí, o ktorých sa nemôžete ani oprieť, ani spoľahnúť? Nech máme okolo seba akýchkoľvek ľudí, sú to ľudia, ktorých sme si z určitého dôvodu do života dobrovoľne vpustili. Sú tam preto, aby nám odhalili to, akí v skutočnosti sme, čo hľadáme, kam smerujeme, aké hodnoty sú pre nás dôležité.

Nikdy nenájdeme hrušku na strome s jablkami a jablko na strome s hruškami. Iba ak, by ho tam niekto položil s úplne iným úmyslom.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-27T16:35:09+00:00júl 27th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem