Z každého potopenia vyplávajte silnejší a skúsenejší

/Z každého potopenia vyplávajte silnejší a skúsenejší

Čím viac nepríjemného zažijeme, o to vnútorne silnejšími sa môžeme stať. Nevyhneme sa tomu, aby sme zažívali aj menej príjemné, niekedy naozaj nepríjemné chvíle. Či už krátkodobé, alebo dlhodobé. Všímajte si okolo seba ľudí, ktorí vo svojich životoch prežili naozaj hrôzostrašné skúsenosti a napriek tomu vyžarujú optimizmus, nádej, vnútornú silu. Prečo? Pretože sa nezlomili. Ich vnútorná sila a viera zvíťazili nad akoukoľvek nepríjemnou situáciou. Neovládla ich situácia, pretože sa jej nepoddali. Nepoddala sa ich myseľ. Ostali im jazvy na tele, či duši, tie sú však zocelené vnútornou silou, skúsenosťou, obozretnosťou, ponaučením.

Z každého potopenia vyplávajte silnejší a skúsenejší.

Ak sa práve nachádzate vo fáze života, ktorá nie je pre vás príjemná, nastavte si svoju myseľ na prežitie. Nastavte si myseľ na dlhodobú výdrž, šetrite si sily tým, že sa nebudete neustále sťažovať, donekonečna o svojom probléme rozprávať, ľutovať sa, či nechať sa ľutovať druhými, ale začnete sa pozerať na seba. Prepnete myseľ z emocionálneho módu na racionálny a konštruktívny, premyslite si dlhodobú stratégiu a krok za krokom začnete svoju neželateľnú situáciu riešiť a nie iba naprázdno si míňať svoju energiu. Hlavne nestrácajte čas obviňovaním druhých, ak sú však druhí príčinou vášho hlbokého potopenia sa a spôsobili vám preukázateľnú ujmu, zakročte legálne aj proti nim.

Urobte čokoľvek, len sa nebojte.

Prioritne odhoďte strach. Nemajte obavy, ale konajte. Čím hlbšie ste sa potopili, o to viac síl budete potrebovať. Preto svojimi silami neplytvajte, ale od tohto momentu sa začnite pozerať novým pohľadom, novým spôsobom myslenia. Začnite myslieť ako sa dá vaša situácia vyriešiť, čo môžete urobiť vy, čo druhí. Začnite si veriť, vytvárajte si vnútornú energiu, ktorá vám dodá potrebnú silu. Verte, že druhí sú na tom horšie ako vy a nevzdávajú sa. Ani vy sa nevzdávajte, ale kráčajte a konajte. Rozložte si potrebné sily a upokojte svoju myseľ. Práve pokoj mysle vám dodá vnútornú silu, sila vám dodá potrebnú chuť a odvahu.

Z každého potopenia vyplávajte silnejší a skúsenejší.

Možno si práve teraz myslíte, ako ste na tom zle, ale verte, že to prejde. Prejde to práve vtedy, keď sa upokojíte. Upokojíte svoju myseľ, začnete pomaly dýchať a vynárať sa spod hladiny zaťaženej mysle. Dôverujte svojej vnútornej sile a verte, že to najhoršie vašou snahou, odhodlaním, pozitívnym myslením pomaly začne ustupovať. Vy iba vytrvajte a nevzdávajte sa.

Odhodlanosť a vytrvalosť vám generujú a obnovujú vnútornú silu.

Vždy, keď padáte, ukotvite sa vo svojom myslení. Ukotvite sa v tom, že ste dostatočne dobrí, dôležití a rozumní na to, aby ste mali samých seba pod kontrolou. Aby sa vaša myseľ nepohrávala s vašimi emóciami pri prvej náročnej prekážke, ale aby vám dodala potrebnú istotu a odvahu. Pomocou vlastného myslenia si zastabilizujete vo svojom živote potrebné istoty, o ktoré sa môžete opierať v tých najnepríjemnejších chvíľach. Preto majte na pamäti, že z každého potopenia vyplávate vnútorne silnejší práve preto, že viete, že vás daná situácia obohatí, posilni a nezlomí.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Sila a Moc Nášho Myslenia, ktorá Vám pomôže nájsť v sebe nevyčerpateľný zdroj vnútornej sily a energie. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/sila-a-moc-nasho-myslenia/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Vallová Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2023-02-18T13:05:26+00:0018 februára, 2023|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem