Zastav sa človek

/Zastav sa človek

Človek, kam sa ponáhľaš? Kam utekáš tempom, o ktorom si myslíš, že všetko stihneš. Čo chceš vlastne stihnúť? Chceš stihnúť všetko to, čo si si z vlastnej mysle zaumienil? Chceš stihnúť všetko a preto utekáš? Utekáš stále rýchlejšie len preto, že nestíhaš? Človek, dokedy udržíš toto tempo? Dokedy budú tvoje sily stačiť tvojim výmyslom? Dokedy budeš utekať a čas aj tak nikdy nepredbehneš? Si malý pán na to, aby si riadil všetko, čo si zaumieniš, stihol a zvládol to, o čom si myslíš, že stihnúť a zvládnuť musíš. Si príliš drobným a krehkým stvorením na to, aby si zmenil to, čo je prirodzenosťou a podstatou života dané. Si však trúfalým, odvážnym a statočným, už vopred v prehnanom boji v rýchlosti, ktorou sa rútiš. V rýchlosti nehľadíš do diaľky na konci ktorej sa meníš na zoslabnutú a zranenú bytosť. Nepočítaš s tým, že tvoje sily, ktoré ťa na určitý čas ženú, budú pomaličky chradnúť. Nezamýšľaš sa nad svojou jemnosťou a pominuteľnosťou a naháňaš čas rýchlejšie len preto, že si myslíš, že všetko stihneš. Myslíš si, že tvoja rýchlosť je dôležitá až do momentu, v ktorom ti jemný vánok poraní krídla tvojej pýchy. Tvojou rýchlosťou ťa pritlačí k zemi a začne ti ukazovať život z nadhľadu. Z nadhľadu človeka, pokorne ležiaceho na zemi, čudujúc sa, kam sa tak náhlil, mysliac si, že stihne všetko.

Zastav sa človek a prestaň si už myslieť, že stihneš všetko.

Nemáš čo zmeškať, veď všetko máš. Začni žiť, začni dýchať, začni uvoľňovať svoju myseľ a nenaháňaj čas, pretože ty, človek ušľachtilý, jemný, krehký, zraniteľný, ty si pánom svojho života. Si pánom seba samého, si radosťou a krásou tvorby, ktorá ťa stvorila. Si vlastnou silou a uvedomelosťou, nie hazardom a náhlivosťou. Si dôkladne premyslený a dokonalý svojim tvorcom a nemáš najmenší dôvod mať strach a obavy, či všetko stihneš. Máš všetko, si všetkým, len otvor oči.

Zastav sa človek, a ži pre túto chvíľu. Je tvoja, je neopakovateľná, je možno posledná.

Autor: PhDr. Silvia Vallová Macháčková

Jedinečná kniha a e-kniha Naša myseľ nám dáva zmysel, Vám odhalí dôležitosť nastavenia spôsobu vlastného myslenia. Práve vlastným myslením si vytvárate celoživotný zmysel. Vlastným myslením dávate všetkému význam, alebo význam odoberáte. Vlastním myslením seba posilníte, alebo zničíte. Naučte sa vyberať si pre seba vždy to najlepšie. Doprajte svojmu životu ten najzmysluplnejší zmysel, ktorý si vytvoríte vlastným myslením. Kúpiť knihu, e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/nasa-mysel-nam-dava-zmysel/

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Mobil: +421-904-494-432

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Vallová Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2023-03-09T17:26:56+00:009 marca, 2023|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem