Zastavte a poďakujte sa aj vtedy, keď je vám najlepšie

/Zastavte a poďakujte sa aj vtedy, keď je vám najlepšie

Neponáhľajte sa životom. Nerúťte sa vyššou rýchlosťou, ako je vám dané. Nebežte od úspechu, hneď za druhým úspechom. Zastavte sa na malú chvíľočku, aby ste sa poďakovali za všetko, čo doposiaľ vo svojom živote máte, ale aj za to, čo nechcete mať a život vám to umožňuje nemať.

Každá nahlas, ale aj potichu vyslovená vďačnosť, samozrejme absolútne úprimná, posilňuje naše vnútro. Vyslobodzuje našu myseľ z negatívnych, stresujúcich, nepríjemných myšlienok a navodzuje v nás pocit pokoja, harmónie, úcty. Skúste si nahlas, či potichu 5 krát po sebe povedať slovo ďakujem a pozorujte, ako sa vaše srdce, tvár, telo aj duša obmäkčia. Roztopí sa z vás chlad, námraza, ktorá sa vytvorila vo vás ako obranný mechanizmus pred ubližovaním.

Vysloveným poďakovaním vyjadrujeme úctu k sebe, k životu, ku všetkým.

Každodenným ďakovaním za všetko, čo sme prežili, všetko, čo máme, vyjadrujeme úctu, vážnosť, vďaku, pokoru a lásku. Čo iné môže byť pre nás liečivejšie, ako tieto pocity. Ako pocity, ktoré oslobodzujú našu myseľ od bolestivých myšlienok a vyslobodzujú našu dušu od viazanosti na čokoľvek. Poďakovaním sa práve vtedy, keď je nám najlepšie znamená, že si naozaj tieto príjemné chvíle vážime, vychutnávame si ich a neberieme ich ako samozrejmosť. Uvedomujeme si krehkosť každej situácie a možnosť jej nečakanej zmeny. Vďačnosťou dávame najavo, že nie sme ľahostajní ani vtedy, keď všetko máme, máme sa dobre.

Zastavte a poďakujte sa aj vtedy, keď je vám najlepšie.

Ďakujte dovtedy, kým pocítite vo svojej mysli úprimnosť, čistotu, pocit príjemnej slobody. Ďakujte preto, že mať sa dobre nie je samozrejmosťou. Ak však život vidí, že si vieme vážiť a rozlišovať dobré od menej dobrého, vždy nám dá to, k čomu prejavujeme vďaku. Práve to, čo vyzdvihujeme, je prioritami nášho života. Ak vyzdvihujeme vďaku práve vtedy, keď je nám príjemne, vážime si tieto chvíle. Vyzdvihujeme ich energiu a prehlbujeme im špeciálny priestor v našom živote. Mnoho ľudí radšej vyzdvihuje a rozpráva o nepríjemných a negatívnych zážitkoch a nemôžu byť prekvapení, keď majú nepríjemných zážitkov prítomných vo svojom živote viac.

To, o čom velebíme, vyzdvihujeme to, vážime si to, toho nám je dopriate. Či už hmatateľne, viditeľne, alebo na duchovnej, energetickej úrovni. A čo môže byť príjemnejšie, ako spokojná a s vďakou naplnená myseľ?

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Jedinečná e-kniha, kniha Bohatstvo mysle, Vám odhalí nevyčerpateľný zdroj nášho vnútorného bohatstva, ktoré častokrát nevyužívame práve z dôvodu, že o ňom nevieme. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/bohatstvo-mysle/.

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-19T15:37:00+00:00júl 19th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem