Ženieme sa za výkonom, nie za spokojnosťou

/Ženieme sa za výkonom, nie za spokojnosťou

Čo je pre vás dôležitejšie, podať perfektný výkon, alebo byť spokojným s výkonom, ktorý nás urobí vnútorne spokojnými. S výkonom, ktorý nás neženie do extrému, k vyčerpanosti, nie k pohode, spokojnosti. Prečo sa radšej sústreďujeme na kvantitu a zabúdame na kvalitu? Prečo zabúdame na kvalitu vlastnej prosperity, kvalitu skutočného zmyslu práve pre nás a prihliadanie na vlastné schopnosti, hodnoty a to, čo naozaj chceme?

Ženieme sa za výkonom, nie za spokojnosťou.

Uponáhľaná doba, uponáhľaní ľudia, uponáhľané výkony, uponáhľaný život. Tak veľmi sa snažíme v každej oblasti života urobiť čo najviac, čo najrýchlejšie, najväčšie množstvo a neprihliadame pritom na to, či naše sily, zdravie, schopnosti, financie zodpovedajú tomu, do čoho sme sa pustili. Či zodpovedajú našim neprimerane prehnaným nárokom na výkon, ktorý sme si zvolili. V mnoho prípadoch sme si abnormálny výkon zvolili len preto, že sme niekým, či niečím často aj nepriamo do výkonu tlačení. Či už v zamestnaní, v domácom prostredí,  v sociálnom prostredí, medzi priateľmi, ale aj sami so sebou vo voľnom čase.

Otázka znie: Čo a aký prospech máme z toho, že podávame nadmerné výkony? Máme z toho viac výhod, či nevýhod? Ako sa cítime, keď podávame toľko výkonov? Neokrádame seba a svojich blízkych o príjemnejšie strávený čas?

Ak náš nadmieru podaný výkon nezodpovedá výhodám a prínosu pre nás do takej miery, aby sa nám oplatilo tento výkon podávať, niečo je nesprávne. Určite nie je zdraviu, ani nášmu osobnému času prospešné, aby sme podávali neprimerane väčší výkon, ako osoh z tohto výkonu pre nás. Je úplne jedno v akej forme a podobe.

Najkvalitnejším meradlom správnosti nášho výkonu je naša vnútorná spokojnosť.

Môžeme robiť čokoľvek, podávať akýkoľvek náročný výkon, ak sme spokojní, všetko je v poriadku. Ak sa však nakláňame nad hranicu našej vnútornej príjemnosti, mali by sme zmierniť. Zmierniť v tej oblasti, ktorá začína byť pre nás trochu nepríjemná. Nepríjemná z dôvodu náročnosti, vyčerpanosti, neprinášania prospechu pre nás.

Ak sa nabudúce budete hnať za neprimeraným výkonom zvážte si, či vám to stojí za zdravie, námahu, čas, spokojnosť. Ak budete nespokojní čo i len v jednej oblasti, je vhodné zamyslieť sa nad tým, či je pre vás podávanie neštandardného výkonu v danej oblasti potrebné a prínosné ku spokojnosti vo vašom živote. Možno stačí iba zvoľniť tempo, sústrediť sa na kvalitu, zmysel, význam a zistíte, že sa naozaj nemusíte životom hnať obrovskou rýchlosťou, v ktorej nemáte možnosť vychutnať si to, čo práve robíte. Nemáte možnosť vychutnať si okamih prítomnosti, ktorá je pre nás tá najdôležitejšia.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

To, ako sa môžete rýchlo a účinne sami zbaviť všetkých stresov, ktoré vás ťažia a bránia vám v prežití kvalitného a pohodového života, sa dozviete v jedinečnej e-knihe, knihe s názvom Myslením od stresu k vnútornej rovnováhe. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe, knihe môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/myslenim-od-stresu-k-vnutornej-rovnovahe-e-book/.

Ak vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-06-15T16:10:47+00:00jún 15th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem