Žite s rozumom

/Žite s rozumom

Žijeme rýchlo, žijeme uponáhľane, žijeme na hranách svojich možností. Žijeme na úkor seba, svojej vnútornej spokojnosti, svojich finančných, zdravotných, či iných sociálno-ekonomických možností. Prečo? Prečo žijeme na dlh voči sebe, voči druhým, voči životu? Len preto, že nepremýšľame zodpovedne, nepremýšľame s rozumom, s rozvahou?

Rozmýšľame cez emócie, sme pod tlakom médií, reklám, sociálneho a spoločenského prostredia a naša myseľ je presýtená tak rôznorodými informáciami, že sami seba zamotávame v tom, čo je pre nás správne, dôležité a potrebné k životu? Chceme byť úspešní, chceme byť zdraví, chceme chodiť na dovolenky, chceme mať dobrú prácu, dobre zarábať, mať krásnu rodinu, milých priateľov… Je toho naozaj tak veľa, čo chceme, len my sme niekde na chvoste svojho chcenia. Tak málo chceme výlučne pre seba, svoje dobro, Tak málo sami seba zaraďujeme medzi dôležitosť našich prianí. Dôležitosť toho, čo je práve pre nás správne, vhodné, dobré.

Žite s rozumom.

Žite naozaj s rozumom. Žite tak, aby ste nežili na dlh voči čomukoľvek, hlavne nie voči sebe. Nie vždy budete mať možnosť svoj dlh splatiť, či naplniť. Žiť s rozumom znamená, žiť podľa vlastných hodnôt, priorít a zmyslu. Nie podľa prispôsobovania sa tomu, čo chcú od nás druhí, do čoho nás nepriamo, či priamo tlačí okolie.

Zodpovednosť za spôsob nášho života je zodpovednosťou spôsobu nášho myslenia.

Nikto nás neospravedlní, ak urobíme spustu chýb v živote. Nikto za nás neponesie vinu, ťarchu a dôsledky toho, ako život žijeme. Netreba podliehať okolitému tlaku, netreba sa nechať ovplyvniť krásnymi, ale ničím nepodloženými rečami a netreba byť naivným, že v živote sa nám bude iba dariť. Čo môžeme najlepšie pre seba a svoj život urobiť je, žiť svoj život s rozumom.

Rozmýšľajte, analyzujte, predvídajte, používajte intuíciu a premýšľajte racionálne. Iba tak sa čo najviac vyhnete neželaným problémom, starostiam, nepríjemným situáciám. Prchkosťou, precitlivenosťou, emotívnym a náladovým správaním si život riadne znepríjemníme. Aj keď ho budeme prostredníctvom emócii intenzívnejšie prežívať, zamotáme svoju myseľ do pocitov, ktoré sú prchavé, nestále, premenlivé. Do pocitov na základe emócii, v danej situácii správnych, ale z dlhodobého hľadiska nestálych a premenlivých.

Vnímajte, rozhodujte sa, ale hlavne žite svoj život racionálne, rozvážne, s rozumom.

Naša myseľ je dostatočne múdra k tomu, aby vedela vyhodnotiť, čo je správne, čo nie, do čoho sa máme pustiť, čo máme nechať, kde máme byť, kde už nie. Naša myseľ je rečou nášho vnútra, všetkých doposiaľ nadobudnutých životných skúseností a naozaj nie je dôvod k tomu, aby sme sa na ňu nespoliehali.

Spoliehajte sa čo najviac na svoju myseľ, svoj rozum a iba s barličkou sa pridŕžajte toho, čo je okolo vás. Váš rozum ste vy, nie dianie okolo vás.

Autor: PhDr. Silvia Macháčková

Prečítajte si jedinečnú e-knihu Manuál efektívneho myslenia, s pracovným zošitom, ktorá Vás krok za krokom naučí, ako môžete efektívne využívať vlastné myslenie k dosahovaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a pohodového života. Kúpiť e-knihu a bližšie info o e-knihe si môžete na: https://www.bohatstvomysle.com/e-booky/manual-efektivneho-myslenia/ .

NEZABUDNITE, ŽE SME TU VŽDY PRE VÁS

osobne, on-line, telefonicky, cez sociálne siete …

Ak máte akýkoľvek problém, niečo Vás trápi, alebo Vás zaujíma téma osobnostného rozvoja a práce s myslením , máte chuť na sebe pracovať, rozvíjať sa a posúvať hranice vlastného prežívania, správania sa, zvládania náročných situácii a dosahovania svojich cieľov, navštívte náš E-SHOP s jedinečnými inšpirujúcimi elektronickými, motivačnými a relaxačnými knihami a službami na: https://www.bohatstvomysle.com/kategoria-produktu/naucne/.

https://www.bohatstvomysle.com/privatna-zona/

Prajem Vám príjemnú pohodu a relax.

Silvia Macháčková

www.bohatstvomysle.com

By |2020-07-20T16:50:46+00:00júl 20th, 2020|Blog|0 komentárov

Napísať komentár

Naša stránka používa súbory "cookies" pre zlepšenie vášho online zážitku. Vďaka nim presnejšie analyzujeme návštevnosť a taktiež nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb Bohatstva Mysle. Zobraziť viac informácií. Rozumiem